BETYS - TRUHLÁŘSTVÍ, Karel Mašek

Slezská 856/74, Praha 3, Tel./Fax: 487 751 113, E-mail: betys.karel.masek@seznam.cz


Okna špaletová

TEPELNĚ TECHNICKÉ VLASTNOSTI

U všech sériově vyráběných oken musí hodnotu součinitele prostupu tepla celého okna Uw udávat výrobce. Přesná hodnota se získává měřením výrobku ve státní zkušebně. Požadovaná minimální hodnota součinitele prostupu tepla Uw pro nová okna z hlediska současné platné normy ČSN 73 0540-2/Z1 je Uw = 1,7(W/m2.K) a hodnota doporučená je Uw = 1,2 (W/m2.K). U oken upravených je požadovaná hodnota 2,0 (W/m2.K) a doporučená 1,35 (W/m2.K). U staršího okna dvojitého (kastlového), je tato hodnota těžko zjistitelná a stanovuje ji orientačně norma na Uw = 2,35 W/(m2.K) Parametry individuálně vyráběných dvojitých (kastlových) oken, vylepšených zasklením tepelně izolačním dvojsklem, případně v kombinaci s profily typu EURO jsou se započítáním vlivu vnitřního okna srovnatelné se standardním oknem typu EURO s izolačními dvojskly a mají hodnoty zpravidla Uw = 1,1 až 0,8 W/(m2.K), záleží zde především na použitém typu izolačního dvojskla.Vzhledem k tomu, že nelze u individuální výroby požadovat hodnotu součinitele prostupu tepla celého okna, je předpokládána normou doporučená Uw = 1,2 (W/m2.K), případně je stanovena požadovaná hodnota součinitele prostupu tepla tepelně izolačního zasklení v rozmezí Ug = 1,1 W/(m2.K) až po 0,56 W/(m2.K) podle typu použitého zasklení.


OKAPNICE
Okna a křídla standardně osadit okapnicemi - u historických oken dřevěnými nebo plechovými z mědi, podsunutými pod sklo, u profilů EURO ve vnějším líci rámovou hliníkovou okapnicí s přerušeným tepelným mostem a křídlovou hliníkovou okapnicí (u historických objektů překrýt dřevěnými kryty).


KOVÁNÍ A TĚSNĚNÍ:
U standardních profilů používat vnitřní kování pro kastlová okna, u výklopných a sklopných křídel sdružené nůžkové ovládání nebo stavitelné rozpěry, u oboustranně otevíravých křídel rozvory s olivami, u jednokřídlových křídel záskočku s půlolivou. Proti poškození křídel osadit nárazníky a zadlabat záskočky proti samovolnému uzavření křídel nebo osadit háky na zajištění křídla otevíraného ven. U profilů EURO používané celoobvodové kování sice zajišťuje rovnoměrné těsné přitažení okenního křídla k rámu, jednoduché a spolehlivé ovládání okna jednou klikou s možností uzavření, otevření nebo vyklopení a tzv. mikroventilace (čtyřpolohová klika) podle umístění je třeba ovládání přizpůsobit ostatním křídlům a přiměřeně jej redukovat. Materiál a povrchová úprava venkovních dílů kování (kliky, olivy, půlolivy, závěsy apod.) je upřesněn ve výpisu oken, stejně jako zajištění ovládání oken pro osoby na vozíčcích . Vzhledem k infiltraci vzduchu do meziprostoru a následné potřeby odvětrání vlhkosti není vhodné osazovat těsnění křídel a rámů.


POVRCHOVÁ ÚPRAVA:
Tlustovrstvé lazury s filtry proti UV záření včetně hloubkové impregnace – hloubková impregnace proti plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu,máčecí základní vrstva, vrchní silnovrstvá lazura nanášená vysokotlakým stříkacím zařízením (1x máčení v základu, 2x nástřik s mezibroušením) Akrylátové barvy s filtry proti UV záření, vyráběné na bázi akrylátových pryskyřic, vysoce odolné proti UV záření, povětrnostním podmínkám svou elastičností zaručující efektivní ochranu proti trhlinám a odtržení laku, třívrstvé provedení nanášené vysokotlakým stříkacím z zařízením (1x máčení v základu, 2x nástřik s mezibroušením) v odstínech dle standardu RAL. Akrylátový nátěrový systém je plně omyvatelný, v průběhu své životnosti však vyžaduje průběžnou obnovu. Bezpodmínečně nutné je pravidelné ošetření povrchové úpravy speciálními přípravky, které zaručí delší životnost povrchové úpravy.

 

Okno špaletové č.01

okno špaletové - trojkřídlé dovnitř otvíravé

 

Okno špaletové č.02

okno špaletové - čtyřkřídlé, ven a dovnitř otvíravé

 

Okno špaletové č.03
Vila Ořechovka, Špálova ulice

 

 

Okno špaletové č.04

CZplus – pečeť dlouhodobé spolupráce a kvality
Cookies
Doporucujeme: ubytování na vysočině -  Zahrádkářské potřeby -  Vodoinstalatérství -  Plovoucí podlahy -  Ubytování Jeseníky -   -   -  -